UI/UX Design

Webové stránky

Navrhujeme webové stránky a portály na míru.

Naše síla spočívá v kombinaci strategie, designu, obsahu, technologie a praktického obchodního myšlení. Nasazením na doménu však péče o váš web teprve začíná.

webové stránky a design na míru. koncpeto.

Navrhneme web přesně podle potřeb zákazníka a dovedeme ho jednoduchou cestou k informaci, kterou hledá. Témata jako škálovatelnost, flexibilita, individualita a kvalita jsou naší nejvyšší prioritou.

Flexibilita

Navrhovaná řešení jsou stejně individuální a odlišná jako obchodní modely našich klientů. To je jeden z důvodů, proč nepracujeme s jediným systémem pro správu obsahu, ale s tím, který je pro projekt nejvhodnější – Drupal,  WordPress, Wix, Webflow...

Škálovatelnost

Pokud to projekt umožňuje, vytváříme modulární řešení, která mohou dlouhodobě růst s vaší společností nebo produktem.

Kvalita

Naše weby optimalizujeme pro rychlé načítání a dobrou dohledatelnost (SEO). V neposlední řadě navrhujeme systém pro správu obsahu tak, aby byl jednoduchý, intuitivní a mohli s ním efektivně pracovat i méně zkušení uživatelé.

Návrh webu je proces s pevně danými kroky

1

Analytická část: rešerše a definice

Zbytečně se této fázi projektu neříká stragické plánování. Je to pravděpodobně nejdůležitější etapa, protože dimenzujeme a směrujeme celý projekt. Tvoříme zadání. Vtáheneme vás do hry hloubkovými rozhovory a workshopy. Výstupem bude definice konverzních cílů, cílových skupin, požadované funkcionality, struktura webu a typových šablon. V této chvíli můžeme také teprve stanovit konečný rozpočet projektu a jeho harmonogram

2

Realizační část: Ideace a design

Ve formě wireframů se začíná zhmotňovat výsledná podoba webu. Vzniká prototyp, na kterém si můžeme otestovat různé varianty řešení. Výstupem je mimo jiné technická dokumentace pro vývojáře webu. A ano, také vznikne vizuální podoba stránek, ve které se zrcadlí váš brand a styl. 

3

Kódování a programing

Nakódujeme šablony pro každý typ stránek tvořících web. Čím lépe se nám povede v návrhu designu využít typizovaných komponent a šablon, tím jednodušší práci bude mít následně editor obsahu, zejména se stránkami blogu, aktualit. Neznamená to zploštění kreativity! Stále jsou ve hře designové efekty a zvlášní funkcionality. 

Pak přijde na řadu to nejdůležitější – práce s obsahem. Autentické fotografie, skvělé texty, pečlivý copywriting pro každý detail webu. A nakonec testování, ladění....

4

Nasazením webu do provozu projekt nekončí, ale začíná...

Nebojíme se spustit web v minimalistické verzi (MVP), abychom získali cenné postřehy z běžného provozu, které pomohou navržené řešení ještě vylepšit. Vývoj se však nikdy nezastaví. Stejně jako vaše firma a business. Web se bude zdokonalovat spolu s vámi. 

alt

Realizované weby

Že mají Čechy plán B pro případ, že bude nejhůř – a to v podobě bájného vojska dřímajícího pod horou Blaník, ví každé malé dítě. Kdo z nás...
Případová studie
V roce 2022 kancelář OEAV.CZ oslavila 25 let reprezentace Alpenvereinu v ČR a právě tento jubilejní rok byl v řadě ohledů mimořádný. Nový web je dalším krokem k lepším službám.
Případová studie
Velký projekt pro skupinu sociálních podniků a chráněných dílen JUHA zahrnoval tvorbu webových stránek a návrh jednotného vizuálního stylu včetně loga, autorských ilustrací a reklamních předmětů.

Při návrhu a provozu vašich webových stránek jsme partnerem v následujících oblastech:

  • Firemní weby
  • Produktové microsites
  • Vstupní stránky – landing pages
  • UX/UI design
  • Front-end development
  • CMS – Content Management System
    (Drupal, Wordpress, Wix, Webflow)
  • Integrace v back-endu stránek

Ujasněme si terminologii

Pro jistotu připomínáme význam zkratek, s nimiž se v oblasti návrhu webů zcela jistě setkáte.

UX = User Experience

Jedná se o návrh funkcionalit a struktury tak, aby web splňoval požadavky uživatele. Laicky lze říct, že na webu zkrátka najdete to, co vás zajímá přesně tam, kde to také očekáváte. A to jak v celkovém měřítku, tak zejména ve funkčních detailech.

Funkční design aplikací vždy řešíme z pohledu uživatele. Od prvního wireframe hledáme řešení zaměřené na uživatelský zážitek – přímočaré, intuitivní. Testujeme na prototypu a dohlížíme na vývoj.

UI = User Interface

To je návrh viditelné části webu, podle níž se uživatel ve webu orientuje a postupuje tak, jak byla navržena struktura a scénáře návštěv. Opět se bavíme o celku i jednotlivých animacích, interaktivních prvcích apod. Sem patří také estetická stránka webu, tedy jeho design.

Promyšleným spojením UX a UI vznikne ve všech směrech funkční web, který bude splňovat i kritéria na celkový vzhled. Z výše uvedeného vyplývá zásadní rozdíl mezi weby, které navrhuje jeden více či méně zkušený grafik a těmi, jimiž se zabýval UX/UI designer na základě správně zpracovaného zadání.

Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrealizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný