Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Turistický portál Vrchlabí

Klient
Regionální turistické informační centrum Krkonoše
Realizace
11/2022 - 07/2023
Služby

UX/UI, programing

Do našich nejvyšších hor můžete vstoupit na řadě zajímavých míst, ale brána do Krkonoš je jenom jedna – město Vrchlabí. Jeho výhodná poloha umožňuje návštěvníkům Krkonoš elegantně spojit pobyt v horách s bohatým vyžitím, které nabízí toto podhorské město. Najdou zde nejen informační centrum krkonošského národního parku, krásný zámecký park či regionální muzeum, ale také nový aquapark, sportovní a volnočasový areál Vejsplachy, v těsné blízkosti také několik kvalitních sjezdovek a současně i širokou nabídku obchodů a služeb.

Nejen turisté, ale hlavně místní obyvatelé mají k dispozici komplexní zázemí pro sportovní aktivity a odpočinek během celého roku. Kromě toho si mohou vybírat z bohaté nabídky kulturních akcí, sportovních událostí.

Ve Vrchlabí to zkrátka žije.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Vdechnout život novému logu

Při práci na redesignu městského turistického portálu jsme se zaměřili na jeho zásadní modernizaci, tak aby svým vzhledem navazoval na výrazný vizuální styl, se kterým Vrchlabí pracuje od roku 2021 (autorem není Koncepto). Web bude první významnou aplikací nového vizuálního stylu, ale také později bude hrát významnou roli v budování destinační značky a ve vizuálním propojování veškeré on-line i off-line komunikace.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Struktura stránek navazuje na aktivity skutečných uživatelů

Navigační struktura webu je postavena kolem hlavních témat, která jsou klíčová pro naše cílové skupiny uživatelů: kultura, sport, gastronomie a aktivity pro rodiny s dětmi zasazené do kontextu Krkonoš tvoří osnovu předpokládaných vstupních stránek. Další pohled na obsah webu poskytuje členění podle ročních období, v nichž se život a nabídka možností k trávení volného času ve Vrchlabí také markantně proměňují.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí
Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Komponenty a obsahové bloky přizpůsobujeme znalostem a potřebám klientů

Uvědomujeme si, jak s každým dokončeným destinačním webovým projektem stoupá počet funkcionalit, které jsme schopni našim klientům nabídnout. Nicméně není automatické, že každý následující projekt zahrnuje všechna dostupná řešení, která redakční systém nabízí a naš tým ovládá. S jasnou komunikační strategií klienta však dokážeme připravit i složité komponenty, které umožňují prezentovat potřebné množství informací v uživatelsky srozumitelné formě v rámci obsahových bloků. Obzvláště v responzivním prostředí tento problém často velkou výzvu jak pro designéra tak editora stránek. Web Vrchlabí představuje krásnou ukázku tohoto přístupu a jsme velmi zvědaví, jak se komplexní rozcestníkové stránky osvědčí v praxi.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Kdy uvidíme web naživo?

Momentálně (červen 2023) probíhají práce na plnění obsahu a databáze stránek, a očekáváme, že v září bude web spuštěn. V té době se bude otevírat moderní návštěvnické centrum KRNAP což bude vynikající příležitost k představení nového turistického portálu města. Do té doby si můžete prohlédnout současnou verzi městského webu anebo inspiraci pro návštěvu Krkonoš načerpat na hlavním turistickém portálu regionu.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí
Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Další projekty

Národní park Muránska planina najdete na východě Banskobystrického kraje, na pomezí regionů Gemer-Malohont a Horehroní. Jedním z cílů...
Opravdové Krkonoše – ryzí příroda, skutečné zážitky: tak jsme pokřtili projekt, který si klade za cíl představit Krkonoše i z jiného úhlu...
Divoká a Tichá Orlice se stékají u Albrechtic nad Orlicí. Vydáme-li se proti proudu Divoké Orlice, můžeme obdivovat čtyři nádherné zámky a...
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Co může KONCEPTO udělat pro vás?

Ať už máte konkrétní plán nebo teprve hledáte řešení vašeho problému, kontaktujte nás.

Michael Pokorný