Koncepto reklamní agentura Alpenverein OEAV.CZ

Než vznikne ročenka Alpenvereinu

Klient
Alpenverein OEAV.CZ
Realizace
09/2020
Služby

copywriting, fotografie

Pro kancelář OEAV.CZ zastupující rakouský alpský svaz v ČR realizujeme převážnou většinu aktivit týkajících se obchodu a marketingu. Stěžejní tiskovinou je ročenka vydávaná vždy na přelomu roku. Prezentovány jsou nejen služby kanceláře, ale také vybrané horské destinace v Rakousku, Švýcarsku a Slovinsku. 

Koncepto reklamní agentura Alpenverein OEAV.CZ

Pro rok 2021 je naším cílem tvořit podstatnou část destinačních PR článků na základě vlastních fotografických a textových podkladů. I když se více než 20 let po Alpách pohybujeme, realizace tohoto záměru si žádá úplně nový, systematický přístup. Je skvělé mít důvod se na oblíbená místa znovu vrátit, poznat nové lidi a prožít nové příběhy.

Zde je několik střípků z letošních novinářských cest.

Česko-polský novinářský triatlon v Davos Klosters

Destinace Davos Klosters je rájem pro vyznavače širokého spektra outdoorových sportů. Zářiová akce organizovaná pražským zastoupením Switzerland Tourism měla za cíl vtáhnout účastníky do prostředí nejvýznamnějších z nich tj. MTB, trailového běhu a turistiky. Plavání jsme si přidali dobrovolně až na místě. 

Nešlo o sportovní výkony, nicméně se nám podařilo již tak značně našlapaný program upgradovat zejména několika kvalitními výběhy do horských údolí a k vrcholům nad Davosem. Fotografie nejsou fake!

V improvizované soutěži o nejpovedenější fotografii z programu se českému týmu podařilo porazit polskou výpravu díky výše prezentovanému snímku cyklisty v ranním slunci. 

Koncepto reklamní agentura Alpenverein OEAV.CZ

Napříč kantonem Graubünden

Nejvychodnější kanton je pro obyvatele Česka nejsnáze dostupnou částí Švýcarska. Proto na prezentaci zdejších turistických produktů a destinací členům Alpenvereinu spolupracujeme se švýcarskými partnery dlouhodobě.

Tentokrát jsme se zaměřili na oblast třítisícové hory Kesch, pod jejíž severní stěnou se nachází chata Keschhütte.

Mimořádně populární je trať Rhétské dráhy zapsaná na seznam UNESCO. Její červené soupravy nejsou jen spolehlivým dopravním prostředkem, ale jízda sama o sobě je úžasným zážitkem. Pro milovníky horských túr připravujeme několik tipů, kde pohodlí vlaku opustit a podniknout výpravu k jezerům v průsmyku Albula anebo za skvělými výhledy s přenocováním na chatě Diavolezza. 

Koncepto reklamní agentura Alpenverein OEAV.CZ

Dálková trasa Alpe Adria Trail

Když uběhneš maraton v horách, pro takovou reportáž je to velká výhoda. Pak totiž můžeš do batohu nabalit foťák, stativ a objektivy, vyrážet za rozbřesku a na hotel dorazit po setmění. Podzimní dny jsou nepříjemně krátké. Nezajímá tě převýšení ani vzdálenost, ale jenom pozice slunce na obloze a všechny highlighty vybraných etap.

Kolegové z Kärnten Werbung připravili skvělý itinerář a zajistili dokonalý servis. Cestu jsme po opakovaném přesouvání termínu napasovali do tří dnů ideáního počasí. Podařilo se nám absolovat pět denních etap v národním parku Hohe Tauern, biosférické rezervaci Nockberge a v srdci jezernaté krajiny mezi Ossiachersee a Wörthersee. 

Koncepto reklamní agentura Alpenverein OEAV.CZ

A jak to nakonec s ročenkou 2021 dopadlo si můžete přečíst v dalším článku.

Další projekty

Případová studie
Vydejme se společně na cestu za pohádkovými hrady, pískovcovými skalními městy, malebnými vyhlídkami, kde čas plyne pomalu jako voda v...
Případová studie
Značka Travel Bakers reprezentuje energický tým nezávislých expertů, kteří poskytují služby městům, obcím a turistickým destinacím v oblasti...
Případová studie
Národní park Muránska planina najdete na východě Banskobystrického kraje, na pomezí regionů Gemer-Malohont a Horehroní. Jedním z cílů...
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný