Koncepto reklamní agentura a grafické studio – Alpenverein OEAV.CZ

Alpenverein OEAV.CZ 2021

Klient
Alpenverein OEAV.CZ
Realizace
09/2020 - 01/2021
Služby

strategie, obchod, grafický design

V pořadí již páté vydání ročenky završilo úplně atypický, pro podnikání v cestovním ruchu v mnoha směrech mimořádně náročný rok 2020.

Koncepto reklamní agentura a grafické studio – Alpenverein OEAV.CZ

Plánovat během Covidu?

Slovo PLÁN se díky opatřením proti šíření Covid-19 stalo úplně bezvýznamným pojmem. Již v létě jsme si precizně vydefinovali, jak bude nové vydání ročenky vypadat. V tomto duchu pak vyjednali spolupráci s desítkami partnerů, na jejichž podkladech ve větší či menší míře obsah tiskoviny závisí, proběhly reportážní výjezdy do Alp a pak..... pak se několikrát odložilo rozhodnutí o termínu tisku a distribuce, opakovaně proběhla jednání a nakonec jsme v expresním tempu během vánočních prázdnin a v prvním lednovém týdnu zpracovali 50 stran článků včetně prezentace služeb a zboží kanceláře OEAV.CZ do elegantního balení.

Přibylo Rakousko a Jižní Tyrolsko

Letos jsme si splnili náš dlouhodobý cíl, kterým je prezentace všech pro nás klíčových alpských zemí. Již tradičním partnerem z minulých vydání ročenky je Switzerland Tourism, vloni jsme prezentovali první článek představující Slovinsko, letos mezi naše partnery můžeme oficiálně zařadit také Österreich Werbung a destinaci Jižní Tyrolsko.

Obsahová koncepce ročenky stojí právě na představení atraktivních regionů a destinací vhodných pro aktivní dovolenou v horách. Členové rakouského alpského svazu Alpenverein využívající služby kanceláře OEAV.CZ jsou přesně tou skupinou publika, u níž předpokládáme, že právě tato témata (mimo jiné) vyhledává. 

Díky Covidu se však původní redakční plán sesypal jako domeček z karet. Některé regiony nakonec svoji prezentaci odložily na další rok anebo se počítá jen s webovými články. Jen v minimální míře přišly ke slovu výstupy z našich presstripů, naopak skokově narostl objem textů, které vznikly předkladem z pestré směsice zdrojů od webových stránek po tiskové zprávy. V časové tísni redakční uzávěrky jsme z nich ve zrychleném režimu vymáčkli maximum. 

Přes hřebeny kantonu Graubünden, k jezerům Korutan

Třešničkou na dortu naší práce jsou novinářské cesty do vybraných regionů Alp. Někdy je potřeba výrazně vykročit z komfortní zóny, ale to je právě ta vábivá esence agenturní práce. Střípky z presstripů v minulém roce přibližujeme v předchozím článku.

Ročenku si samozřejmě můžete stáhnout v PDF. 

Koncepto reklamní agentura a grafické studio – Alpenverein OEAV.CZ

Krizové scénáře často mají tu vzácnou schopnost zbořit hranice možného a otevřít dokořán dveře novým myšlenkám.

Více než 10 let si lámeme hlavu, jak publiku v České republice prezentovat v celé šíři rozsah činnosti rakouského alpského svazu Alpenverein. Až nyní, když se cestování odkládá na neurčito, nastala příležitost otevřít téma podstaty 150leté historie svazu, jehož existence je naprosto zásadní mj. pro údržbu turistických cest, provoz horských chat a čím dál důležitější ochranu životního prostředí Alp.

V Rakousku byla již během podzimu spuštěna kampaň TY A TVOJE KARTA, která srozumitelně vysvětluje, úhrada ročního poplatku každým ze stávajících členů má smysl daleko přesahující benefit cestovního pojištění. Až to Covid dovolí, budeme totiž rádi, že si budeme moci Alpy užit přesně tak, jak to máme rádi.

Koncepto reklamní agentura a grafické studio – Alpenverein OEAV.CZ

Další projekty

Případová studie
Jestli se vám zdá název konference cestovního ruchu trošku dlouhý, tak to se shodujeme. S devátým ročníkem organizátorům narostla křídla a...
Případová studie
Od doby, co je v České republice opět možné svobodně podnikat, se rodinná firma Účetnictví Hubáček stará o účetnictví podnikatelů a firem...
Případová studie
Vydejme se společně na cestu za pohádkovými hrady, pískovcovými skalními městy, malebnými vyhlídkami, kde čas plyne pomalu jako voda v...
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný