Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Turistický portál Vrchlabí

Klient
Regionální turistické informační centrum Krkonoše
Realizace
11/2022 - 07/2023
Služby

UX/UI, programing

Do našich nejvyšších hor můžete vstoupit na řadě zajímavých míst, ale brána do Krkonoš je jenom jedna – město Vrchlabí. Jeho výhodná poloha umožňuje návštěvníkům Krkonoš elegantně spojit pobyt v horách s bohatým vyžitím, které nabízí toto podhorské město. Najdou zde nejen informační centrum krkonošského národního parku, krásný zámecký park či regionální muzeum, ale také nový aquapark, sportovní a volnočasový areál Vejsplachy, v těsné blízkosti také několik kvalitních sjezdovek a současně i širokou nabídku obchodů a služeb.

Nejen turisté, ale hlavně místní obyvatelé mají k dispozici komplexní zázemí pro sportovní aktivity a odpočinek během celého roku. Kromě toho si mohou vybírat z bohaté nabídky kulturních akcí, sportovních událostí.

Ve Vrchlabí to zkrátka žije.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Vdechnout život novému logu

Při práci na redesignu městského turistického portálu jsme se zaměřili na jeho zásadní modernizaci, tak aby svým vzhledem navazoval na výrazný vizuální styl, se kterým Vrchlabí pracuje od roku 2021 (autorem není Koncepto). Web bude první významnou aplikací nového vizuálního stylu, ale také později bude hrát významnou roli v budování destinační značky a ve vizuálním propojování veškeré on-line i off-line komunikace.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Struktura stránek navazuje na aktivity skutečných uživatelů

Navigační struktura webu je postavena kolem hlavních témat, která jsou klíčová pro naše cílové skupiny uživatelů: kultura, sport, gastronomie a aktivity pro rodiny s dětmi zasazené do kontextu Krkonoš tvoří osnovu předpokládaných vstupních stránek. Další pohled na obsah webu poskytuje členění podle ročních období, v nichž se život a nabídka možností k trávení volného času ve Vrchlabí také markantně proměňují.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí
Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Komponenty a obsahové bloky přizpůsobujeme znalostem a potřebám klientů

Uvědomujeme si, jak s každým dokončeným destinačním webovým projektem stoupá počet funkcionalit, které jsme schopni našim klientům nabídnout. Nicméně není automatické, že každý následující projekt zahrnuje všechna dostupná řešení, která redakční systém nabízí a naš tým ovládá. S jasnou komunikační strategií klienta však dokážeme připravit i složité komponenty, které umožňují prezentovat potřebné množství informací v uživatelsky srozumitelné formě v rámci obsahových bloků. Obzvláště v responzivním prostředí tento problém často velkou výzvu jak pro designéra tak editora stránek. Web Vrchlabí představuje krásnou ukázku tohoto přístupu a jsme velmi zvědaví, jak se komplexní rozcestníkové stránky osvědčí v praxi.

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Ještě než uvidíte naživo

U každého webového projektu zdůrazňujeme, že největší obdiv za odvahu se do nových webových stránek pustit, patří editorkám a editorům webu. Zpracovat obsah jakéhokoliv turistického portálu představuje ne desítky, ale spíše stovky hodin práce. A teprve v případě. je-li i v takovém objemu odvedena kvalitně, má čtenář takový ten povznášející pocit, kdy si užívá články a fotografie a už už balí kufry, do destinace vyrazit. Když vidíme, co se na novém turistickém webu města Vrchlabí děje, předpokládáme, že tam brzy bude narváno. 

Prohlédnout si web

Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí
Koncepto, marketing a design, Turistický portál Vrchlabí

Další projekty

Případová studie
Jestli se vám zdá název konference cestovního ruchu trošku dlouhý, tak to se shodujeme. S devátým ročníkem organizátorům narostla křídla a...
Případová studie
Od doby, co je v České republice opět možné svobodně podnikat, se rodinná firma Účetnictví Hubáček stará o účetnictví podnikatelů a firem...
Případová studie
Značka Travel Bakers reprezentuje energický tým nezávislých expertů, kteří poskytují služby městům, obcím a turistickým destinacím v oblasti...
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný