Koncepto reklamní agentura a grafické studio – Alpenverein OEAV.CZ

Ročenka Alpenverein OEAV 2022

Klient
Alpenverein OEAV.CZ
Realizace
09/2021 - 11/2021
Služby

strategie, obchod, grafický design

Sedmé vydání ročenky Alpenvereinu konečně v plné šíři propojuje komunitu milovníků hor a horských sportů z České republiky s děním v Rakousku a dalších alpských zemích. Minulý rok nám ambiciózní plány zaříznul covid, ale tentokrát se nám již do tištěné podoby povedlo přenést prakticky kompletní obrázek o šíři služeb poskytovaných brněnskou kanceláří OEAV.CZ a vlastně i něco navíc.

Koncepto reklamní agentura a grafické studio – Alpenverein OEAV.CZ

Tištěné materiály mají stále své místo na slunci

Diskuse o tom, zda dává smysl zpracovávat propagační brožury či katalogy, probíhá již léta. Vždyť prakticky každá firma provozuje vyladěné webové stránky a jejich čtenost lze přesně změřit. Odpověď není univerzální, ale v případě ročenky (a v řadě dalších podobných případů) máme jednoznačně z dalšího vydání skvělý pocit. A to nejen proto, že u málokterého digitálního projektu lze zažít tak jednoznačný moment, kdy je dílo hotovo, tiskové PDF odesláno do tiskárny a schvácený tým hodí nohy na stůl.

Na tvorbě obsahu se nějakým způsobem podílely desítky autorů. V jedné brožuře se setkávají outdoorové a sportovní prodejny, výrobci a dovozci vybavení do hor s atraktivními destinacemi z téměř celých Alp. Letos jsme společně dali dohromady 76 stran zajímavého čtiva, které v nákladu 18 000 kusů odešlo začátkem prosince na adresy zákazníků a do jednotlivých prodejen k volnému odběru. Pozitivní ohlasy nabíjí a vrací zpět vynaloženou energii. Obchodní partneři z tuzemska i zahraničí vidí jasný důkaz významu a dosahu spolupráce.

Ročenku si můžete prolistovat v PDF

Koncepto reklamní agentura a grafické studio – Alpenverein OEAV.CZ

Od Vídně po Ortler

Rakouský Alpenverein oslavil v roce 2013 stopadesát let od svého založení a za tu dobu vyrostl ve velmi významnou organizaci s celospolečenským dosahem v celém alpském prostoru. Důkazem jeho popularity je stále rostoucí počet členů, který již překonal milník 600 000 osob.
Jsme rádi, že se nám čím dál úspěšněji daří propojovat členskou základnu z České Republiky s děním na území Rakouska, Německa, Slovinska a Jižního Tyrolska obdobně, jako tomu bylo ještě v pionýrských dobách objevování a zpřístupňování Alp široké veřejnosti před první světovou válkou.

Do Alp se pravidelně vracíme, viz předchozí články:

Další přidanou hodnotou dlouholetého vhledu do marketingu špičkových turistických destinací je aplikace získaného know-how do webových projektů v tuzemsku, čímž se dostáme k naší službě Digital Travel

Alpenverein OEAV.CZ

Kancelář OEAV.CZ reprezentuje již od roku 1998 rakouský alpský svaz Alpenverein v České republice. Služby spojené se členstvím a pojištěním využívá více každoročně více než 10 000 osob.

Koncepto zodpovídá za marketingovou i o obchodní strategii stejně jako správu webu a exekuci veškerých kampaní.

Prohlédněte si případovou studii.

Koncepto reklamní agentura a grafické studio – Alpenverein OEAV.CZ

Další projekty

Případová studie
Jestli se vám zdá název konference cestovního ruchu trošku dlouhý, tak to se shodujeme. S devátým ročníkem organizátorům narostla křídla a...
Případová studie
Vydejme se společně na cestu za pohádkovými hrady, pískovcovými skalními městy, malebnými vyhlídkami, kde čas plyne pomalu jako voda v...
Případová studie
Značka Travel Bakers reprezentuje energický tým nezávislých expertů, kteří poskytují služby městům, obcím a turistickým destinacím v oblasti...
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný