Koncept vizuálního stylu pro společnost Agrokop

Klient
AGROKOP HB s.r.o.
Realizace
10/2023 - 11/2023
Služby

grafický design

Společnost AGROKOP HB s.r.o. dodává osiva obilovin, osiva kukuřic, travní směsi TRAVAMAN, osiva meziplodin, osiva řepek, přípravků na ochranu rostlin.

Na podzim 2023 jsme stáli před úkolem navrhnout vizuální styl, kterým by se mohl ubírat vzhled hlavního produktového katalogu a postupně i propagační předměty a někdy v budoucnu třeba i vizuální identita celé společnosti.

Jakkoliv se klient s naší vizí neztotožnil, soudíme, že by bylo škoda si takový fajnový designový koncept schovat na věky jen do šuplíku.

Koncepto Agrokop ilustrace

Kolekce propagačních materiálů s ilustracemi

Jako základní prvek, odlišující společnost Agrokop od konkurence, jsme navrhli autorské ilustrace jednotlivých klíčových rostlin: z plodin oves setý, z travin jílek vytrvalý a z kvetoucích jetel luční. Základní barvou pro ztvárnění ilustrací zůstala sytě zelená, jež vychází z loga Agrokop, a je doplněna světlejším odstínem zelené. Obě barvy použité společně jsou svěží a živé.

Jako barvu doplňkovou jsme zvolili fialovou, která vyplynula ze zadání pro vánoční přání.

Koncepto Agrokop ilustrace

Katalog Travaman

Travaman je jedním z produktů firmy Agrokop, pro který Koncepto navrhlo kompletní redesign, to znamená celkovou modernizaci a především zpřehlednění tiskoviny. Základem práce bylo zpracování typových dvoustran, navržení jednotícího fontu a barevné vizuální odlišení dílčích produktů.

Vizuální styl katalogu se opírá o font Archivo a širokou škálu jeho řezů. Kromě velkých fotografií doplňuje sazbu řada tematických ilustrací jednotlivých travin a barevných ploch.

Koncepto návrh katalogu Travaman
Koncepto návrh katalogu Travaman
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný