Koncepto Můj Alpenverein logo

Můj Alpenverein

Klient
OEAV.CZ s.r.o.
Realizace
09/2023 - 12/2023
Služby

grafický design, UX/UI, programing

V České republice najdeme desítky prodejen a webů, jejichž prostřednictvím je možné si sjednat členství v rakouském alpském svazu Alpenverein.

Jak ale poznat který web je ten správný? Kde jsem si minulý rok sjednával členství? To jsou otázky, kterým se tým kanceláře OEAV.CZ zabývá léta.

Naším cílem proto bylo vytvořit vizuální značku, se kterou členská sekce OEAV.CZ vystoupí z chaosu na nepřehledném trhu a zájemcům o členství spojené s oblíbeným pojištěním outdoorových aktivit umožní rozlišit, do které sekce (analogie např. k horolezeckým oddílům) tedy patří.

Koncepto Můj Alpenverein

Můj Alpenverein

Jednotným symbolem celého Alpenvereinu je po celou dobu jeho 150leté historie květ alpské protěže. Ten zůstává a je nezaměnitelný i v našem případě, kdy jsme jej stylizovali do symbolu srdce. Opouštíme však zelenou barvu a nahrazujeme ji tmavě červenou, barvou srdcovou, teplou a tradiční.

Členy Alpenvereinu spojuje láska a respekt k horské přírodě, Alpy a hory obecně jsou jejich srdeční záležitostí. Symbolem srdce se na tento vztah k přírodě, horám a jejich ochraně rovněž odkazujeme.

Skvělou příležitosti a momentem, kdy novou značku představit, je nejen symbolický začátek nového roku, ale především chvíle, kdy členové registrovaní kanceláří OEAV.CZ mají k dispozici novou sekci webových stránek přístupnou pouze jim. Můj Alpenverein tím získává další význam.

Co Alpenverein znamená, se dozvíte nejlépe přímo na stránkách Alpenverein OEAV.CZ

Koncepto Můj alpenverein logo
Koncepto alpenverein trika

Nová kolekce triček pro Alpenverein OEAV.CZ

Společně s novou značkou a členskou sekcí webu Můj Alpenverein vznikly na podzim 2023 také dvě nové kolekce pánských a dámských triček. V jedné jsme pro skutečné milovníky alpské protěže jsme navrhli tričko s motivem srdcem a logem “Můj Alpenverein”. Design druhé řady triček opouští klasický přístup a na tričku pobíhá liška, příště to však může být například kamzík nebo svišť. Prostě zvíře, které v horách a přírodě můžete s trochu štěstí i potkat, které je však divoké a svobodné jako prostředí hor samotných.

Ročenka 2024

Koncepto stojí i za produkcí, obsahem a designem dalšího vydání ročenky kanceláře Alpenverein OEAV.CZ. S tématem udržitelnosti a zodpovědného přístupu k přírodě a životnímu prostředí se setkáváme všude kolem nás a nejinak je tomu v oblasti horských sportů. V rakouském Alpenvereinu jsou tato témata součástí jeho agendy dlouhodobě, takže v aktuálním vydání ročenky zjistíte, jak k nim přistupují partnerské firmy kanceláře OEAV.CZ v ČR a turistické destinace napříč Alpami. Současně ročenka hrdě představuje zahájení spolupráce se společností Intersport, s níž Alpenverein mimo jiné propojuje pravě důraz na ochranu přírody a udržitelnost.
Prolistujte si ročenku v PDF

Koncepto Alpenverein OEAV Ročenka 2024

Další projekty

Případová studie
Jestli se vám zdá název konference cestovního ruchu trošku dlouhý, tak to se shodujeme. S devátým ročníkem organizátorům narostla křídla a...
Případová studie
Od doby, co je v České republice opět možné svobodně podnikat, se rodinná firma Účetnictví Hubáček stará o účetnictví podnikatelů a firem...
Případová studie
Vydejme se společně na cestu za pohádkovými hrady, pískovcovými skalními městy, malebnými vyhlídkami, kde čas plyne pomalu jako voda v...
Koncepto, reklamní agentura a grafické studio, Michael Pokorný
Pojďme vytvořit něco skvělého společně

Máte nápad a nevíte, jak jej zrelizovat? Zavolejte, napište a přijdeme na to, jak vám můžeme být užiteční.

Michael Pokorný